Öğrencilere eğitim koçluğu yapan ve sadece İngilizce konuşan "Assistant Teacher" ile İngilizce günlük yaşantının bir parçası...

Gaziantep Amerikan Kültür Koleji'nde İngilizce; sınıflarla sınırlandırılmış bir ders olarak değil, kurum içinde bir iletişim biçimi olarak kullanılır.

Öğrencilere "Eğitim Koçluğu" yapan ve sadece İngilizce konuşan "Assistant Teacher", derslerde ve teneffüslerde sürekli öğrencilerle birlikte vakit geçirerek öğrencilerin eğitimsel gelişimlerinden, doğum günü kutlamalarına kadar her konuyla ilgilenir.

Böylece öğrencilerimiz, doğal süreç içinde yabancı dili bir iletişim aracı olarak kullanmakta ve akademik gelişimini çift öğretmenle çift dilli olarak tamamlamaktadır.

Öğrencilerin İngilizce dil becerilerini erken yaşlarda doğal öğrenme ortamlarında geliştirmeyi hedefleyen Gaziantep Amerikan Kültür Koleji'ne özgü bu programla öğrenciler de öğrendikleri yabancı dile ek olarak sosyal, duygusal, bilişsel ve akademik kazanımlar elde edilmektedir.

Kültürel çeşitliliğin okul içinde yaşatılması ve çocukların bu zenginliğe sahip olmaları, İngilizce eğitimi ve öğretiminin başarısında önemli bir etkendir.

Telif Hakkı © 2018 Gaziantep Amerikan Kültür Koleji - Bilgi İşlem Merkezi