Merhaba sevgili hemşehrilerim,

Dünyanın gelecegine değer katacak geleceğin liderlerini yetiştirme misyonuyla yola çıkan Amerikan Kültür Kolejini Gaziantep'li hemşehrilerimizi buluşturduğumuz için çok mutluyuz.

Gaziantep Amerikan Kültür Koleji olarak vizyonumuz; ticari tüm kaygı ve beklentilerden uzak, ülkemizin kurucusu yüce Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda öğrencilerimizin spor, sanat ve kültürümüzü yaşayarak hayat başarısını yakalama boyutuyla bölgemizin en prestijli okul olabilmeyi başarmaktır. 

Gaziantep Amerikan Kültür Koleji olarak eğitim sistemimizin esası, öğrencilerimizin okulu sevmesi ve okulda mutlu olmasına dayanıyor. Sadece kendini ve toplumunu değil; dünyayı değiştirmeyi kendine hedef edinmiş bireyler yetiştirmek için tüm eğitim-ögretim etkinliklerimizde çocuklarımıza spor ve sanatı sevdirerek özgüvenlerini artıracak  yöntem ve öncelikleri tercih ediyoruz.

Hayata hazırladığımız bireylerimize, kendi yaşam felsefelerini -fark ederek oluşturma sürecini tanımayı önemsiyoruz. Düşüncelerini özgürce ifade edebilen, tasarım kabiliyeti geliştirilmiş, disiplin anlayışına sahip, ülkesi ve toplumunu seven bireyler yetiştirmek amacıyla ve anadili gibi İngilizceyi konuşup analayan öğenci yetiştirmek için Türkiye'de ilk olarak bir sınıfta 2 öğretmen uygulamamız ile Amerikan Kültür Koleji artık Gaziantep'te.

Deneyimli ve alanında uzman eğitim kadromuz, çok yönlü eğitimiz için planlanmış modern okul binamız, spor, sanat ve kültürümüze önem veren çok farklı eğitim vizyonumuzla  ve vatanımız Türkiye’ye duyduğumuz hizmet aşkıyla, geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.

Mustafa DEVECİ
Gaziantep Amerikan Kültür Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

 

Telif Hakkı © 2018 Gaziantep Amerikan Kültür Koleji - Bilgi İşlem Merkezi