Edindiği bilgilerden yeni bilgiler üreten gençler yetiştirmek geleceğimizin anahtarıdır.

Öğrencilerimizin potansiyellerinin en üst düzeye taşıdığı ve yetkinliklerinin geliştirildiği, öğrenme isteğinin yaşam boyu öğrenme bilinci ile pekilştirildiği; çocukluktan ergenliğe uzanan zaman araılığında kişiliklerinin gelişiminin desteklendiği, ana dilini ve İngilizceyi Avrupa Birliği dil standartlarına göre kullanarak bir üst eğitim düzeyine hazır ve birikimli olarak mezun edildiği; gelecekteki sorun ve sorumluluklara hazırlıklı olmayı sağlayan, insana doğaya ve tüm kültürlere anlayışlı, saygılı olmayı öğreteni düşünce ve ifade özgürlüğünü özümseten, uluslararası kalite normlarında eğitim sağlama temel varlık sebebimizdir.

Aktif eğitim anlayışı ile öğrenme süreçlerinde yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar ortaya koyan Gaziantep Amerikan Kültür Koleji Ortaokulu’nda, akademik eğitimin yanında öğrencilerin bireysel, sosyal ve organizasyon becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetler ve öğrenim ortamları da hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz, ortaokulun ilk yıllarından itibaren kendilerini rahat bir şekilde İngilizce kullanarak ifade edebilir hale gelmektedir.

Ortaokulun sonunda ise sadece kendini ifade etme yetisiyle kalmayıp, İngilizce dilini kullanarak araştıramlar yapabilen, tüm dünya ile farklı medya araçlarını kullanarak araştırmalar yapabilen, tüm dünya ile farklı medya araşlarını kullanarak iletişim kurabilen, birçok yurt dışındaki organizasyon veya yaz okullarına iştirak edip orada dünya görüşünü geliştirebilen bireyler olacaklardır.

Öğrenci başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirlemenin esas alındığı TEOG Sistemine, Gaziantep Amerikan Kültür Koleji Ortaokulu’nda ayrı önem verilmektedir. Bu nedenle TEOG çalışmaları 7. Sınıftan itibaren başlamakta, 7. ve 8. Sınıfta TEOG ağırlıklı eğitim uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz her açıdan tam donanımlı olarak merkezi ortak sınavlara hazırlanmaktadırlar.

  • Teog Sistemini tanıtan seminerler
  • Teog deneme sınavları
  • Heyecan, motivasyon seminerleri
  • Sınav kaygısı semineri
  • Başarı semineri

Sınav sürecinde ve sınava yaklaşırken dikkat edilmesi gereken hususlar konulu seminerler düzenlenerek, sınavlarda maksimum başarı hedeflenmektedir.

Okulumuzda Okul Yönetimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi, Öğrenci Koçu, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi  ve alanında uzman öğretmen kadrosu aralarında iş birliği yaparak titiz, planlı ve özverili bir şekilde TEOG kapsamında çalışmalarını yürütmektedirler.

 

Telif Hakkı © 2018 Gaziantep Amerikan Kültür Koleji - Bilgi İşlem Merkezi